Najnowsze rozwiązania pozwalają na wykonanie imitacji starej cegły. W tym przypadku pokazujemy płytki starej cegły, które są produktem betonowym. Prezentowane płytki mają jedną zasadnicza zaletę, mogą być malowane. Jeśli za jakiś czas stwierdzimy ze chcemy zmienić styl pomieszczenia to śmiało możemy przemalować płytki na innym kolor za pomocą specjalnych farb.
Imitacja starej cegły pozwala na zmianę charakteru każdego pomieszczenia. Odpowiednie i profesjonalnie wykonane płytki odzwierciedlają imitacje starej cegły na ścianie.

Najbardziej popularny kolor imitacji starej cegły to kolor prawdziwej starej cegły. Odpowiednie wykonanie i ułożenie płytek spowoduje, że trudno jest odróżnić prawdziwą starą cegłę od imitacji. Dlatego imitacje cegły są tak chętnie wykorzystywane przez architektów wnętrz, ponieważ pozwala na zostawanie starej cegły w każdym pomieszczeniu. Wystarczy ułożyć kawałek ściany imitacją cegły a pomieszczenie nabiera uroku takiego jak chcemy.
Jeśli wykańczamy dom, mieszkanie lub lokal a nie wiemy dokładne jaki kolor będą miały meble albo jaki styl chcemy nadać pomieszczeniu to dobrym pomysłem jest wykorzystanie imitacji starej cegły w różnych kolorach. Imitacje starej cegły można pomalować na kilka kolorów.

Dla tych którzy lubią brąz można wykonać imitacje starej cegły właśnie w takim kolorze. Aby nadać lekkości imitacji starej cegły można wykonać ją w kolorze brązowym z kolorem kremowym.

Jaki widać imitacja starej cegły nie musi być tylko w jednym kolorze. Na życzenie Klienta możemy wykonać starą cegłę w dowolnym kolorze lub kolorach. Stare cegły to dobre rozwiązanie aby odzwierciedlić wiekową ścianę.