Stara cegła na ścianę to obecnie najbardziej popularny temat wśród architektów wnętrz. Dzięki starym cegłą na ścianę każde wnętrze nabierze odpowiedniego charakteru. Stare cegły na ścianę dają wiele możliwości zaprojektowania pomieszczenia. Jeśli chcemy aby wnętrze było ciepłe i stylowe należy położyć na ścianę cegły w ciepłych tonacjach. Natomiast jeśli chcemy aby wnętrze odzwierciedlało loft to tutaj również znajdą się cegły na ścianę, które nadadzą styl przemysłowy i surowego charakteru. Stare cegły dają wiele możliwości aranżacji ścian. Nie trzeba kłaść cegieł na każdą ścianę, wystarczy wybrać tylko jedną a pomieszczenie nabierze odpowiedniego stylu. Stare cegły na ścianę mogą być w każdym pomieszczeniu czy to w przedpokoju, łazience, korytarzu, na kominku. Zaletą starej cegły jest możliwość malowania na dowolny kolor. Jeśli za jakiś czas chcemy zmienić kolor cegły na inny to śmiało możemy to zrobić.

Nasze pomysły na ułożenie starej cegły na ścianę.

Zazwyczaj łazienka kojarzona jest z płytkami. Tutaj zamiast tradycyjnych płytek można zastosować stare cegły na ścianę. Wnętrze nabierze stylowego charakteru. Odpowiednie zabezpieczone cegły na ścianę mogą być ułożone w każdym pomieszczeniu nawet w tym gdzie jest wysoka wilgotność powietrza. Jeśli nie boimy się odważnych kolorów to śmiało można ułożyć stare cegły pomalowane na pomarańczowy kolor. Z połączeniem z kolorem białym np. mebli nada oryginalności pomieszczeniu..

Jeśli mamy duże przestrzenie i nie wiem jakie je rozdzielić to dobrym pomysłem będzie wykonanie ścianki działowej. Na takiej ściance można ułożyć stare cegły. Kolor szary jest kolorem pasującym do prawie każdego wnętrza i dlatego można cegły pomalować na taki kolor. Jak widać, stare cegły na ścianę mogą być wykonane w dowolnym kolorze tak aby dopasować je do stylu panującego w każdym wnętrzu.

Kuchnia jest miejscem gdzie spędza się sporo czasu i dlatego musi być przestronna i cieszyć nasze oko swym urokiem. Dlatego nawet w kuchni można ułożyć stare cegły na ścianie. Kolor białych cegieł nada pomieszczeniu jasności. Kolor biały kojarzony też jest z czystością. Natomiast podświetlenie starych cegieł nadaje pomieszczeniu jeszcze więcej charakteru.